Художня реставрація

В сучасному світі посмішка стала не тільки показником гарного настрою, але й важливою складовою іміджу кожної людини. Але що роботи, якщо Ваша посмішка далека від ідеальної? Недолік красивої посмішки може викликати депресію, невпевненість в собі, нервозність і навіть зникне бажання спілкуватися з людьми. Рішення є і фахівці нашого стоматологічної кабінету “М’ята” буду раді надати консультацію та допомогти в досягненні вашої мрії.

Реставрація зубів передбачає відновлення первинної анатомічної форми, структури, кольору та інших параметрів зуба, які не дадуть його відрізнити від зорових зубів. Художня реставрація – це надання зруйнованим і ураженим зубам їх первинного вигляду, шляхом правильного підібраного реставраційного матеріалу по кольору, прозорості і формі.

Дефекти які усуває художня реставрація зубів:

 • Щілини між зубами
 • Нерівні форми зубів
 • Скол частини зуба або руйнування більше половини зуба
 • Дефекти емалі
 • Карієс на більший частині поверхні зуба

Художня реставрація зубів виконується прямим та непрямим методом.

Прямий метод реставрації
Прямий метод реставрації – внесення змін до ротової порожнини пацієнта, відновлення зруйнованих (відсутніх) частин зубів з якісних та сучасних реставраційних матеріалів.

Одним з плюсів даного методу є те що реставрація виконується за один прийом лікаря і відновлюється до шести зубів. В цьому випадку, потребується багато сил від пацієнта, так як реставрація зубів трудомісткий і довгий процес. На реставрацію одного зуба потребується від 15 хвилин до години (в залежності від складності випадку і індивідуальності пацієнта). Частіше всього, цим методом виконується реставрація передніх зубів, також він вважається найбільших щадним і менш дорогим, а використання нових нано-технологій дозволяє забезпечити міцність конструкції і чудовий естетичні характеристик.

Мінусом цього методу є більш трудоємний догляд, який повинен бути уважним та скрупульозним, так як з часом зуби можуть темнішати і втрачати первинну привабливість.

Непрямий метод реставрації
Непрямий метод реставрації – виконується моделюванням зуба по знятому злепку в спеціальній лабораторії з кераміки. Цей метод частіше за все являє собою протезуванням, що дозволяє відновити зуб нетільки частково, але й повністю.

Також цей метод передбачає виготовлення вінірів – тонкі форфорові або ком позитивні пластини, які заміщують зовнішній шар зубів. На відміну від коронок вініли вкривають не весь зуб, а тільки його фронтальну частину. Вініри ефективно використовуються, якщо більш прості і доступні засоби не надають бажаного результату. Використовуючи вініли можна отримати ідеальну «голлівудську посмішку», яле не рекомендується використовувати, якщо у Вас неправильний прикус, Ви ведите екстремальний образ життя або відсутні жувальні зуби.

Реставрація дозволяє усунути патологічну стираємість зубів, значне або повне руйнування при збереженні кореня, також неприємні дефекти зубного ряду.

Догляд за реставрованими зубами
Необхідно дотримуватися неяких правил:

 • на 24 години потрібно відмовитися від продуктів, які можут змінювати колір відновленних зубів (кава, чай, зубна паста, помада, куріння і інші)
 • відвідувати стоматолога раз ан шість місяців для проведення поліруванням
 • зубна щітка повинна буди з м’якою щетиною, для того щоб відреставровані зуби не деформувалися і не втрачали форми
 • зубна паста не повинна містити образивних елементів, вміст рН повинен бути нейтральним, а фтора – відвищенний
 • зміни в кольорі відреставрованих зубів можуть вносити хлоргексидин і дифторид олова, які входят до складу площення порожнини рота і деякиз зубних паст
 • існує вірогідність розчину поверхні спиртом. Необхідно с граничною обережністю відноситися до речовин, які містять спирт
 • слід с обережністю відноситися до харчових продуктів з яскравим кольором, червоному вину, хімічним барвникам, які містяться в солодкій газировці і таке інше

Дотримуючись і виконуючи всі рекомендації, Ви забезпечуюте собі неперевершену посмішку і збережите зуби від подальшого руйнування на багато років.